ruska bania

Łaźnia rosyjska

Odbywa się w tym samym pomieszczeniu co sauna sucha. Jednak temperatura w pomieszczeniu wynosi 40-70 C
a średnia wilgotność powietrza w wynosi 25-50%, a utrzymuje się ją za pomocą polewania rozgrzanych kamieni wodą. Dzięki optymalnie dobranym parametrom wilgotności i temperatury możliwe jest efektywne usuwanie toksyn przez skórę. W takich warunkach unika się nieprzyjemnych skutków ubocznych, takich jak np. skurcz naczyń krwionośnych, gwałtowne przyspieszenie bicia serca, uczucie osłabienia.

Korzystnie wpływa na organizm o każdej porze roku, jednak polecana jest szczególnie w miesiącach jesienno-zimowych, jako potężny zastrzyk energii i regeneracja po różnego rodzaju infekcjach. Regularne korzystanie z jej dobrodziejstw przynosi nieocenione korzyści dla zdrowia. Przede wszystkim zwiększa odporność organizmu, niweluje zmęczenie i poprawia koncentrację. Poza tym dobroczynnie wpływa na układ oddechowy, układ krążenia, łagodzi bóle mięśni i stawów. Polecana jest również przy terapii oczyszczającej oraz zrzucaniu zbędnych kilogramów, ponieważ wspomaga usuwanie toksyn z organizmu oraz sprzyja odchudzaniu.

Nieodłącznym elementem korzystania z ruskiej bani jest masaż witkami, czyli delikatne „biczowanie” ulistnionymi gałązkami brzozowymi lub dębowymi. Taki masaż poprawia ukrwienie ciała oraz przyśpiesza oczyszczanie organizmu z toksyn. Dzięki zawartym w gałązkach substancjom biologicznie aktywnym uzyskuje się również dodatkowy efekt leczniczy i aromaterapeutyczny. Ponadto masaż taki uwalnia zawarte w roślinach olejki eteryczne, które mają silne działanie bakteriobójcze, poprawiają przemianę materii oraz zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry.

CENNIK

1 – 2 osoby
60 zł

każda następna osoba
30 zł

GALERIA
REKOMENDACJE

Kids Travel Gufik Rzetelna firma

© 2016 Sielska Chata, rodzinne wczasy nad morzem
projekt i wykonanie Pekades